Odtülüler Dershaneleri Eryaman - Odtülüler Dershanesi Eryaman

Bize Ulaşın

0312 418 88 58

0533 647 48 25

Odtülüler Dershaneleri Eryaman

Dershaneler, öğrencilerin hem merkezi sınavlara daha iyi hazırlanmasını hem de okul derslerinde gösterdikleri performansın yükseltilmesini sağlayan, çok uzun zaman önce hizmet vermeye başlamış özel eğitim kurumlarıdır. Nüfus yapısı itibariyle ülkemiz, oldukça genç bir yapıya sahiptir. Bu da doğal olarak öğrenim gören öğrenci sayısının yüksek olmasına neden olmuştur. Hem öğrenci sayısının yüksek olması hem de ölçme ve değerlendirmenin sadece merkezi sınavlar üzerinden yapılması, akademik anlamda tamamlayıcı eğitim veren dershanelerin daha da yaygınlaşmasına neden olmuştur. Bu nedenle ülkemizin hemen hemen tüm bölgelerinde, orta ve büyük ölçekli birçok dershane, öğrencilere ve velilere hizmet vermektedir. Odtülüler Dershaneleri ise, Eryaman bölgesine hizmet veren çok sayıdaki özel dershanelerden biridir.

Eğitimde Yeni Trend: Öğrenci Koçluğu

Geçmiş zamanlardaki sınav müfredatları ve ders içerikleri incelendiği zaman, genellikle ezbere dayalı bir yol izlenmiş olduğu görülür. Ancak bu durum günümüzde oldukça değişmiştir. Artık akademik başarının yolu, farklı bir perspektiften bakarak konu hakkında fikir sahibi olmaktan çok yorum yapabilmekten geçer. Bu durum, yeni nesil eğitim metotlarının oluşmasını tetiklemiştir.

Bu metotlardan biri de öğrenci koçluğu hizmetidir. Klasik eğitim anlayışında “sınıf” veya “grup” kavramı benimsenir ve bu doğrultuda hareket edilir. Ancak günümüz şartlarında bu mantalite ile sağlanacak olan eğitim, öğrencilerin rakiplerine karşı ön plana çıkmaları için yeterli değildir. Bu bilinç ile hareket eden dershanelerde, sınıf ve grup kavramının yerini “birey” kavramı almıştır. Bunun en büyük yansıması da öğrenci koçluğu hizmetidir.

Öğrenci koçluğu hizmeti, her öğrencinin öğrenme süresinin ve şeklinin farklı olduğu gerçeğine dayanarak geliştirilmiştir. Bu hizmet kapsamında öğrenci için en doğru olan ders çalışma süresinin ve şeklinin belirlenmesi sağlanır. Böylece belirlenen hedefe en kısa ve en doğru yoldan ulaşılması ve sahip olunan zamanının iyi bir şekilde değerlendirilebilmesi sağlanır.

Odtülüler Dershaneleri Eryaman bölgesinde öğrenci koçluğu hizmeti sunan az sayıdaki dershanelerden biridir. Ayrıca Odtülüler Dershaneleri, alanında uzman akademik kadrosu ve deneyimli rehberlik servisi ile de birçok öğrencinin sınav yolculuğundaki en büyük yardımcısı olur.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
05336474825