Odtülüler Lisesi Eryaman - Odtülüler Dershanesi Eryaman

Bize Ulaşın

0312 418 88 58

0533 647 48 25

Odtülüler Lisesi Eryaman

Birçok açıdan bakıldığında lise eğitimi, belki de öğrenim hayatının en önemli dönemidir. Çünkü lise dönemi, temel eğitimin alındığı ilk ve orta okul dönemi ile, bireyin gelecek yaşantısında son derece büyük bir öneme sahip olan üniversite eğitimi arasında bir köprü vazifesi görür. Lise döneminde alınacak iyi bir eğitim sayesinde, öğrencilerin hedefledikleri üniversiteye yerleşmeleri çok daha kolay bir hal alır. Lise eğitiminin önem arz ettiği diğer bir nokta ise kişisel gelişimdir. Çünkü lise dönemi, öğrencilerin kişiliklerinin oturmaya başladığı ergenlik dönemine denk gelir. Bu nedenle, lise eğitimi süresince öğrenciye verilecek olan akademik eğitim kadar, kişisel gelişim noktasında yapılacak katkılar da son derece önemlidir.

Ülkemizde lise seviyesinde eğitim verilen kurumlar iki ana kategoriye ayrılır. Bunlar devlet liseleri ve özel liselerdir. Devlet liselerinin eğitim kalitesi her geçen yıl daha da artış gösteriyor. Ancak genel itibariyle bakıldığı zaman, hem üniversite hem de lise giriş sınavında yüksek başarı gösteren öğrencilerin birçoğunun özel liselerden veya kolejlerden mezun olduğu görülür. Elbette bu durum tesadüf değildir. Bu durumun en büyük nedeni, özel liselerde sınıf mevcutlarının 6 ile 10 öğrenciden oluşmasıdır. Böylece her bir öğrenci ile birebir ilgilenme ve gelişimini gözlemleye bilme imkanı oluşur. Ancak devlet okullarında yüksek sınıf mevcutları nedeniyle böyle bir durum genellikle söz konusu değildir.

Ülkemizde özellikle de nüfusun yoğun olduğu büyük şehirlerde tercih edilebilecek birçok özel lise sunulur. Odtülüler Lisesi Eryaman bölgesinde hizmet veren özel liselerden bir tanesidir. Lise tercihi yapılırken seçici davranılması, öğrencinin hem sınavlarda hem de okul derslerinde göstereceği başarıyı doğrudan etkiler. Ayrıca özel bir lisede okumanın diğer bir avantajı da yabancı dil eğitimidir. Hem iş hem de okul hayatındaki önemi nedeniyle İngilizce, birçok özel lisede temel yabancı dil olarak verilir. Bazı özel liselerde ise Almanca, Fransızca gibi dillerden herhangi biri, ikinci yabancı dil olarak belirlenmiştir. Bu da öğrencinin gelecekteki yaşantısı için son derece önemlidir. Ayrıca birçok özel lisede, öğrencinin akademik ve dil gelişiminin yanında sosyokültürel yöndeki gelişimi de desteklenir.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
05336474825