Eryamanın En İyi Dershanesi - Odtülüler Dershanesi Eryaman

Bize Ulaşın

0312 418 88 58

0533 647 48 25

Eryamanın En İyi Dershanesi

Dershane denilince akla ilk olarak öğrenciler için son derece büyük bir öneme sahip olan merkezi sınavlara etkin bir şekilde hazırlanabilme imkânı sunan özel eğitim kurumları gelir. Ülkemizin genç bir nüfus yapısına sahip olması ve hem üniversite hem de lise yerleştirme sınavlarına giren öğrenci sayısının her yıl artış göstermesi, dershanelerin de yaygınlaşmasına neden olmuştur. Dershane sayısının fazla olması da kurum tercihini bir nebze olsun zorlaştırabilir. Hem veliler hem de öğrenciler, bu kurumlar arasından daima en iyi olanını seçmek için çaba gösterirler. Eryaman ve civar semtlerde yer alan öğrencilerin de aklına çoğu zaman “Eryamanın en iyi dershanesi hangisi?” sorusu gelir.

İyi Bir Dershane Kendisini Belli Eder!

Dershane seçimi, özellikle de sınava hazırlık döneminde olan öğrenciler için son derece önemlidir. İyi bir dershane, öğrenciyi hem akademik hem de ruhsal olarak sınava hazırlayabilecekken, yapılacak kötü bir tercih ise hem zaman hem de para kaybı anlamına gelir. Ancak kurum arayışındayken dikkat edilecek olan birkaç nokta, ilgili dershanenin düzeyi hakkında önemli fikirler verir.

  1. Geçmiş Tecrübelerden Yararlanın: Bir dershanenin eğitim düzeyi hakkındaki en net bilgi, geçmişte o dershaneden eğitim almış olan öğrencilerden alınabilir. Bu nedenle kayıt yaptırılması düşünülen dershane hakkında görüş alınması önemli fikirler verebilir.
  2. Akademik Personelleri Araştırın: Bir alanda uzman olmak ve uzman olunan konuyu anlaşılabilir şekilde aktarabilmek, iyi bir eğitimin ilk adımıdır. Bu nedenle kayıt yaptırılması muhtemel olan dershanelerde eğitim veren öğretmenlerin uzmanlık derecesinin öğrenilmesi son derece önemlidir.
  3. Eğitime Yeni Bir Bakış Açısı; Öğrenci Koçluğu: Modern bir eğitim anlayışı ile hareket eden dershanelerin ortak noktalarından biri, öğrenci koçluğu hizmeti sunmalarıdır. Öğrenci koçluğu hizmeti kapsamında, her öğrencinin zihin yapısı ve gereksinimlerine göre özel programlar hazırlanır. Ayrıca deneyimli koçlar sayesinde, öğrencinin yeteneklerine ve zevklerine göre uygun kariyer planlaması yapılması gibi hizmetler de sunulur.
  4. Ders Ortamı: Verimliliğin artırılması için, ders ortamının da elverişli olması gerekir. Bu nedenle kayıt yaptırılmadan önce, ilgili dershanenin kütüphane ve dersliklerinin görülmesi önem arz eder.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
05336474825