Eryamandaki Dershaneler - Odtülüler Dershanesi Eryaman

Bize Ulaşın

0312 418 88 58

0533 647 48 25

Eryamandaki Dershaneler

Dershaneler, ülkemizin eğitim sisteminin şekillenmeye başladığı 80’li yıllarda hayatımıza girmiş ve o günden bu yana milyonlarca öğrencinin hedeflerine ulaşmasındaki en büyük yardımcılardan biri olmuştur. Dershanelerin bu denli yaygın olmasında elbette merkezi sınavların belirleyici faktör olarak belirlenmiş olmasının büyük bir etkisi vardır. Çünkü dershanelerde genel itibariyle merkezi sınavlara yönelik çalışmalar yapılır. Bu çalışmalara hem üniversite giriş sınavları, hem de lise giriş sınavları dahildir.  Ülkemizin hemen hemen her bölgesinde birçok dershane bulunur. Odtülüler Dershanesi Eryaman bölgesinde hizmet veren dershanelerden biridir. Bu dershaneler arasında seçim yaparken seçici davranılması, alınacak olan eğitimin kalitesini artırır. İyi bir dershane seçimi, özellikle de sınava hazırlık döneminde olan öğrenciler için son derece önemlidir.

Dershanelerin Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Dershaneler, her seviyeden öğrenciye hizmet verilen, merkezi sınavlara hazırlanmanın yanında okul derslerinde de başarı grafiğinin yükseltilmesini amaçlayan özel eğitim kurumlarıdır. Dershaneler, uzun yıllardan beri eğitim sistemimize entegre olmuştur. Bu dershanelerin genel olarak avantajlarından bahsetmek gerekirse,

  1. Zaman Yönetimi: Zaman, hem eğitim hem de iş hayatında başarının sağlanabilmesi için son derece önemli bir kavramdır. Etkin bir zaman yönetimi yapabilmek, öğrenme ve öğrenilenleri uygulayabilme noktasında birçok kolaylık sağlar. Bu nedenle dershanelerin birçoğunda rehberlik servisleri tarafından öğrencilerin gün içerisindeki süreyi daha verimli kullanabilmelerini sağlayacak çalışmalar yapılır.
  2. İyi Bir Akademik Eğitim: Dershaneler, okulda alınan eğitimi tamamlamak veya bir adım öteye taşımak amacıyla hizmet veren kurumlardır. Profesyonelce hizmet veren dershanelerde akademik kadro oluşturulurken, tüm eğitimcilerin alanında uzman kişiler olmasına dikkat edilir. Bu da öğrencilere verilen eğitim kalitesinin artmasını, buna bağlı olarak da başarı grafiğinin yükseltilmesini sağlar.
  3. Ders Dışı Etkinlikler: Dershane deyince akla ilk gelen kavramlardan biri de etüt çalışmalarıdır. Etüt çalışmaları, öğrencilerin konu eksikliklerinin giderildiği, ek soru çözümlerinin yapıldığı önemli etkinliklerdir. Ayrıca bazı dershanelerde ders dönemi dışında yaz kampı etkinlikleri de düzenlenir. Yaz kampı etkinlikleri sayesinde, öğrencilerin dönem içerisindeki yoğun ders çalışma temposuna ayak uydurmaları ve konular hakkında genel bir bilgi sahibi olmaları amaçlanır.

 

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
05336474825