Eryaman Teog Kursu - Odtülüler Dershanesi Eryaman

Bize Ulaşın

0312 418 88 58

0533 647 48 25

Eryaman Teog Kursu

İyi bir kariyere sahip olmak, iyi bir üniversiteden mezun olmayı, iyi bir üniversite kazanabilmek ise iyi bir lise eğitimi almış olmayı gerektirir. Lise dönemi, eğitim hayatının en önemli dönüm noktalarından biridir. Öğrencilerin hangi lisede eğitim göreceği ise Teog adı verilen sınavlar ile belirlenir. Bu sınavda elde edilecek iyi bir başarı sıralaması, iyi bir lisede eğitim almanın kapısını aralayabilir. Bu nedenle Teog sınavı, tüm öğrencilerin hayatında önemli bir dönüm noktasıdır.

Teog Kursu Nedir, Öğrencilere Neler Sunar?

Kurs kavramı ülkemizde oldukça yaygındır. Birçok kişi de dershaneler ile kurslar arasında ne gibi farklılıklar olduğu merak eder. Dershanelerde genel olarak okul eğitim programları ile uyumlu olacak şekilde hareket edilir. Kurslarda ise zamanı daha verimli kullanabilmek öncelikli hedeftir. Bu nedenle kurs programları belirlenirken bireysel yaklaşım ile öğrencinin kendisine sınavda avantaj sağlayacak alan derslerine hakim olması amaçlanır.

Teog kurslarının öncelikli hedefi, öğrencilerin yıl sonunda girecekleri sınava etkin bir şekilde hazırlanabilmelerini sağlamaktır. Teog sınavı, 6, 7 ve 8. Sınıfın tamamını kapsayan oldukça geniş bir içeriğe sahiptir. Kurslarda ise bu üç yıla ait konuların tekrarı yapılır ve soru çözümleri ile konuların iyice pekiştirilmesi sağlanır. Ayrıca kurs ortamında, öğrencilerin anlamakta problem yaşadıkları konuların tekrar anlatılması sunulan bir diğer avantajdır.

Teog Kursuna Kayıt Yapmadan Önce…

Ülkemizin hemen hemen her bölgesinde kayıt yapılabilecek birçok Teog kursu bulunur. Eryaman Teog kursu bakımından birçok seçeneğin sunulduğu bölgelerden biridir. Bu durum da öğrencilerin seçim yaparken zorlanmalarına neden olur. Ancak bu süreç oldukça önemlidir. Çünkü tercih edilecek kursun eğitim düzeyi, sınavda elde edilecek başarıyı etkileyebilecek önemli bir faktördür.

Herhangi bir Teog kursuna kayıt yapılmadan önce detaylı bir araştırma sürecinin gerçekleştirilmesi gerekir. Araştırılması gereken ilk husus ise, kayıt yapılması muhtemel olan kursun geçmiş dönem öğrencilerinin fikirlerinin hangi doğrultuda olduğudur. Ayrıca kayıt yapılmadan önce, ilgili kurumun hangi ders materyallerini sunacağı, etüt düzenleme ve birebir ders verme imkânlarının nasıl olduğu hakkında da mutlaka fikir sahibi olunmalıdır.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
05336474825