Eryaman LGS Kursu - Odtülüler Dershanesi Eryaman

Bize Ulaşın

0312 418 88 58

0533 647 48 25

Eryaman LGS Kursu

LGS (Liselere Giriş Sınavı), ortaokul sürecinden sonra öğrencinin hangi lisede öğrenim göreceğinin belirlenmesi için yapılan sınavdır. Lise eğitimi, ortaokul ve üniversite eğitimi arasında bir köprü vazifesi üstlenmesi itibariyle son derece önemlidir. Öğrencinin alacağı iyi bir lise eğitimi, hayallerindeki üniversite ve kariyer hedeflerine ulaşabilmesini çok daha kolay bir hale getirir. Bu nedene LGS sınavında elde edilecek başarı, öğrencinin gelecek eğitim süresi üzerinde son derece kritik bir öneme sahiptir. LGS kurslarında ise sınava yönelik çalışmalar yapılarak, öğrencinin hem akademik hem de mental olarak hazır bir hale getirilmesi öncelikli hedeftir. Hizmet alınabilecek kurs sayısı da bir hayli fazladır. Eryaman LGS Kursu konusunda çokça seçeneğin sunulduğu bir bölgedir.

  1. Sınıf Öğrencileri İçin LGS Kursu

LGS sınavı, 8. Sınıfın sonunda düzenlenir. Türkçe, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Matematik, Fen Bilimleri ve Yabancı Dil, öğrencilerin LGS sınavında sorumlu oldukları derslerdir. Alan içerikleri fark etmeksizin, öğrencilerin tamamı bu derslerin hepsinden sorumludur. 8. Sınıf öğrencileri için düzenlenen LGS kurslarında ise bu derslere ait konuların tamamı en başından tekrar edilir. Ayrıca tüm kurs süresi boyunca düzenli olarak soru çözümü etkinlikleri düzenlenerek konuların iyice pekiştirilmesi sağlanır. Yapılan deneme ve tarama sınavları ile de öğrencilerin hem başarı düzeylerinin tespit edilmesi sağlanır hem de sınav ortamına ve şartlarına hazırlanabilmeleri amaçlanır.

  1. ve 7. Sınıf Öğrencileri İçin LGS Kursu
  2. ve 7. Sınıf öğrencileri de LGS sınavına hazırlanabilmek için kurslardan yardım alabilirler. Her iki sınıf için de hizmet veren LGS kursları, bu eğitim sürecini “ön hazırlık” olarak adlandırırlar. Yapılacak ön hazırlık sayesinde LGS sınavında elde edilecek başarı ciddi oranda artırılabilir. Çünkü LGS sınavında öğrenciler toplamda 6 dersten sorumludurlar. Tüm içeriklerin son seneye bırakılması, hem öğrencinin çok fazla yorulmasına hem de zaman yetersizliğine neden olabilir. Bu da sınav esnasında dezavantaj oluşturabilecek bir durumdur. Bu nedenle sınava ön hazırlık yapılması son derece önemlidir. 6. ve 7. sınıf öğrencileri için düzenlenen LGS kursları ile başarılı bir ön hazırlık süreci gerçekleştirilebilir.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
05336474825