Eryaman Kurslar - Odtülüler Dershanesi Eryaman

Bize Ulaşın

0312 418 88 58

0533 647 48 25

Eryaman Kurslar

Kurs merkezi, esnek bir eğitim metodunu benimsemiş ve dershanelere göre bazı farklılıkları bulunan özel eğitim kurumlarıdır. Kurslar, genellikle merkezi sınavlara hazırlık için tercih edilen kurumladır. Bu kurumlarda, genel derslerin aktarılmasından ziyade, alan derslerine yoğunlaşılır ve sınavlarda gösterilecek olan başarının yükseltilmesi amaçlanır. Ayrıca kurslarda öğrencilerin sınavlara daha iyi hazırlanabilmeleri ve sınav ortamına uyum sağlayabilmeleri için düzenli olarak deneme sınavları düzenlenir. Bu sınavlar sayesinde öğrencilerin başarı düzeyleri hakkında bilgi sahibi olmaları da sağlanan bir diğer avantajdır.

Ülkemizde, dershane sayısında olduğu gibi kurs sayısında da son yıllarda büyük bir artış gözlenmektedir. Bunun ana nedenlerinin başında ise değişen sınav müfredatı gelir. Sınav müfredatındaki değişiklikler, çoğu zaman öğrencilerin profesyonel yardım almalarını bir gereksinim haline getirir. Bu nedenle ülkemizin hemen hemen her yerinde, öğrencilerin hizmetine sunulmuş birçok kurs merkezi bulunur. Ankara Eryaman kurslar bakımından birçok seçeneğin sunulduğu bölgelerden biridir.

LGS Hazırlıkta Kurs Merkezleri

Lise, eğitim hayatının belki de en önemli dönemidir. Çünkü lise dönemi, üniversiteye geçiş dönemi olmakla birlikte hangi seviyede bir üniversitede öğrenim görüleceğini belirleyen en önemli unsurdur. Bu nedenle, iyi bir lisede öğrenim görmek, belirlenen üniversiteyi kazanmanın en önemli anahtarıdır. Hangi lisede öğrenim görüleceği ise LSG sınavları ile belirlenir. Bu sınavlarda gösterilecek olan başarı, bireyin iyi bir lisede öğrenim görmesini sağlar. LGS kurslarında ise bu sınava yönelik çalışmalar yapılır. Böylece öğrencilerin sınava hem akademik hem de psikolojik bakımdan hazır olması amaçlanır.

TYT – AYT Sınavlarına Hazırlıkta Kurs Merkezi

TYT ve AYT (eski isimleri ile YGS ve LYS), ülkemizde düzenlenen üniversiteye giriş sınavlarının genel adıdır. 4 yıllık örgün lise eğitiminin ardından öğrenciler, bu iki sınavdan alacakları puan ile herhangi bir üniversite eğitim programına yerleşirler. İyi bir üniversitede alınacak eğitim, iyi bir kariyer için son derece önemlidir. Bu nedenle kurs merkezlerinin çoğunda TYT ve AYT sınavlarına yönelik çalışmalar yapılır. Bu çalışmalar hem akademik gelişimi kapsar hem de öğrencilerin sınava mental olarak da hazır olmasını amaçlar.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
05336474825