Eryaman Etüt Merkezi - Odtülüler Dershanesi Eryaman

Bize Ulaşın

0312 418 88 58

0533 647 48 25

Eryaman Etüt Merkezi

Okul dönemi, özellikle de eğitim hayatına yeni başlamış olan çocuklar için bazı zorluklar doğurabilir. Veliler ise, bu dönemde çocukların en büyük yardımcısıdır. Veli eşliğinde yapılan ders etkinlikleri, öğrencinin hem özgüvenini yükseltir hem de başarı oranının artırılmasını sağlar. Ancak zamanla birçok velinin bilgi durumu, öğrencinin derslerine yardımcı olabilmesi için yetersiz gelir. Ders etkinliklerinde anne veya babasından yardım almaya alışmış öğrenciler ise bu durumda bazı zorluklar ile karşı karşıya kalabilirler.

Bir diğer durum ise çalışan anne – baba faktörüdür. Özellikle her iki ebeveynin de tam zamanlı bir işte çalışmak durumunda olduğu senaryolarda, öğrenciler ders konusunda ilgisiz kalabilirler. Bu durum da çoğu zaman öğrencilerin başarı düzeyinin düşük olmasına veya ders konusundaki sorumluklarını tam olarak yerine getirememesine neden olur. Her iki durum, öğrencinin düşük ders notlarına sahip olmasına ve buna bağlı olarak özgüven eksikliği yaşaması ile sonuçlanabilir.

Ancak iyi bir etüt merkezi, benimsemiş olduğu eğitim modeli ile tüm bu durumlara çözüm getirebilecek potansiyele sahiptir. Öğrencilerin derslerde karşılaştığı problemler, etüt merkezlerinde yapılan çalışmalar ile kolayca aşılabilir. Ayrıca öğrencilerin zorlandıkları ödevlerde ve projelerde de etüt merkezinin büyük faydaları vardır. Sınav dönemlerinde de etüt merkezleri öğrencilere yoğun şekilde hizmet verirler. Öğrencilerin okul notlarının yüksek tutulması, bir etüt merkezinin öncelikli hedefidir.

Etüt Merkezlerinde Yapılan Etkinlikler

Etüt merkezi denilince akla ilk olarak öğrencilerin sadece ders çalıştığı, soru çözdüğü, birebir konu anlatım hizmeti aldığı özel eğitim kurumları gelir. Bu düşünce her ne kadar doğru olsa da, etüt merkezinin aynı zamanda sosyal etkinliklerin de sunulduğu bir ortam olduğu pek çok kişi tarafından bilinmez. Etüt merkezlerinde zaman zaman öğrencilerin istek ve yetenekleri doğrultusunda özel etkinlikler düzenlenir. Bu etkinlikler ise genellikle öğrencilerin sosyokültürel düzeyini geliştirecek yöndedir.

Etüt merkezleri, özellikle de her iki ebeveynin çalışma oranının yüksek olduğu bölgelerde daha aktif hizmet verirler. Eryaman etüt merkezi konusunda birçok seçeneğin sunulduğu bir bölgedir. Yapılacak iyi bir araştırmadan sonra, öğrencinin herhangi bir etüt merkezine kolayca kaydı yapılabilir.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
05336474825