Eryaman 2019 -2020 Dershane Fiyatları - Odtülüler Dershanesi Eryaman

Bize Ulaşın

0312 418 88 58

0533 647 48 25

Eryaman 2019 -2020 Dershane Fiyatları

Dershaneler, eğitim sistemimizde uzun yıllardan beridir yer alan özel eğitim kurumlarıdır. Bu kurumların sağladığı profesyonel destek ile öğrencilerin hayallerindeki liseyi veya üniversiteyi kazanması çok daha kolay bir hal alır. Ülkemizde, öğrenci sayısının bir hayli fazla olması, dershanelerin de oldukça yaygınlaşmasının önünü açmıştır. Özellikle de kalabalık yaşam alanlarında ve büyük şehirlerde, öğrencilerin tercih edebileceği birçok dershane bulunur. Birçok kişi, dershanelerin yüksek maliyetle hizmet veren kurumlar olduğunu düşünür. Butik veya Vip adı altında hizmet veren dershaneler için bu durum kısmen geçerli olsa da dershanelerin çok büyük bir bölümü ücret itibariyle herkese hitap eder.

Dershane Fiyatları Neden Farklılık Gösteriyor?

Dershaneler konusunda araştırma yapan hemen hemen herkes, tercih edilebilecek birçok dershanenin bulunduğunu ve bu dershaneler arasında çoğu zaman ciddi fiyat farklılıkları olduğunu hemen fark eder. Bu fiyat farklılıklarının oluşmasında rol oynayan etkenlere değinmek gerekirse;

  1. Personel Deneyimi: İyi bir eğitim verebilmenin en önemli maddesi, kurum içerisinde görev yapan personellerin, alanında uzman kişiler arasından seçilmiş olmasıdır. Bu durum da maliyetlere doğrudan etki eder. Yıllara yayılmış bir bilgi birikimi olan ve sınav metodolojilerine hâkim bir eğitimci ile yeni mezun olmuş, nispeten daha deneyimsiz bir eğitimcinin kuruma maliyeti farklıdır.
  2. Dershanenin Konumu: Çoğu dershane, ulaşımın kolay sağlanabilmesi için merkezi yerlerde konumlanır. Bir dershanenin konumu da ödenmesi gereken ücret üzerinde etkili olabilir.
  3. Ders ve Etüt Saatleri: Dershanelerde hangi seviyeden öğrenciye toplamda kaç saat ders verileceği ve hangi aralıklar ile etüt çalışması düzenleneceği, sene başında belirlenir. Bu iki madde de dershane fiyatları üzerinde değişkenlik oluşmasına neden olabilir.
  4. Yayınlar ve Deneme Sınavları: Dershanelerde öğrencilere sunulan yayınların kalitesi ve yapılan deneme sınavlarının sıklığı, fiyat noktasında değişiklikler oluşmasına neden olabilir.

Dershane seçimi yapılırken seçici olunması son derece önemlidir. Çünkü dershane, öğrencilerin ayrıca zaman ayırması gereken ikinci bir eğitim kurumudur. Bu zamanın boşa gitmesi de belirlenen hedefe ulaşma süresini uzatabilir. Bu nedenle dershane fiyatları üzerinde araştırma yaparken, mutlaka ilgili dershanenin eğitim kalitesi de araştırılmalıdır.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
05336474825