Eryaman Dershane Fiyatları 2019 / 2020

Eryaman Dershane Fiyatları

Günümüz şartlarında, artan nüfusa istinaden sürekli olarak insanlar arasında yaşanan bir yarış ve rekabet durumu söz konusu. Özellikle öğrenciler açısından bakıldığında eskiye nazaran şartlar öylesine ağırlaştı ki, çok sağlam bir eğitim almaları şart. Özellikle ekonomik açıdan çok da iyi durumu olmayan aileler için bu durum biraz daha önem arz ediyor. Eryaman dershane fiyatları ise diğer Ankara dershaneleri ile kıyaslandığında çok daha ucuz ve çok yönlü olması ile çıkıyor. Ama rakamlar kaliteden ödün verildiği anlamına hiçbir biçimde gelmiyor. Eryaman dershane fiyatları arasında ayrıca bariz farklılıklar görülmüyor. Her ailenin rahatlıkla her seviyede eğitim aldırabileceği eğitim merkezleri bölgede bulunuyor.

Eryaman Kentine Genel Bakış

Eryaman dershane fiyatları hakkında bilgi vermeden önce bilmeyenler açısından kent hakkında bilgi vermek gerekir ise Etimesgut yani o meşhur Ankara Havalimanının olduğu ilçede yer alan çok büyük bir mahalledir. Kendisini de içine alan 10 mahalleyi de kapsayan bir semtin adıdır aynı zamanda. Özellikle orta gelir düzeyinden mavi yakalı ya da diğer bir ifade ile emek eksenli olarak çalışan insanların olduğu bir semttir ki bölgenin bu yapısı da Eryaman dershane fiyatları noktasında oldukça belirleyici olan faktörler arasındadır. Bu bağlamda bakıldığında fiyatlar birçok Ankara semtine göre daha uygun olduğu için öğrenciler sadece Eryaman semtinden değil diğer yerlerden de olmaktadır.

Fiyatları Etkileyen Parametreler Hakkında

Eryaman dershane fiyatları rakamları bu kadar uygun olmasına rağmen bir eğitim merkezinde olması gereken tüm özellikleri taşıyan merkezlerdir. İlkokul çağından üniversite sınavına hazırlık noktasına kadar çok sayıda çok değişik alanlarda eğitim verilen dershaneler mevcuttur. Bu eğitim merkezlerinde yani Eryaman dershane fiyatları içinde fiyatları belirleyen faktörlerden bir tanesi de eğitim türü olmaktadır. Sınıflarda bulunan öğrenci sayısı, özel ders olanakları, etüt olanakları, sosyal olanakları gibi değerler de Eryaman dershane fiyatları noktasında belirleyici olan faktörler arasındadır. Kişiler ister kendileri devam etsin, ister çocuklarını yollasın işin para kısmından önce, verilen eğitim kalitesinden emin olmalı ve sonrasında son kararını vermelidir. Çok iyi araştırmalar yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

 

 

Eryaman 2019 -2020 Dershane Fiyatları

Dershaneler, eğitim sistemimizde uzun yıllardan beridir yer alan özel eğitim kurumlarıdır. Bu kurumların sağladığı profesyonel destek ile öğrencilerin hayallerindeki liseyi veya üniversiteyi kazanması çok daha kolay bir hal alır. Ülkemizde, öğrenci sayısının bir hayli fazla olması, dershanelerin de oldukça yaygınlaşmasının önünü açmıştır. Özellikle de kalabalık yaşam alanlarında ve büyük şehirlerde, öğrencilerin tercih edebileceği birçok dershane bulunur. Birçok kişi, dershanelerin yüksek maliyetle hizmet veren kurumlar olduğunu düşünür. Butik veya Vip adı altında hizmet veren dershaneler için bu durum kısmen geçerli olsa da dershanelerin çok büyük bir bölümü ücret itibariyle herkese hitap eder.

Dershane Fiyatları Neden Farklılık Gösteriyor?

Dershaneler konusunda araştırma yapan hemen hemen herkes, tercih edilebilecek birçok dershanenin bulunduğunu ve bu dershaneler arasında çoğu zaman ciddi fiyat farklılıkları olduğunu hemen fark eder. Bu fiyat farklılıklarının oluşmasında rol oynayan etkenlere değinmek gerekirse;

  1. Personel Deneyimi: İyi bir eğitim verebilmenin en önemli maddesi, kurum içerisinde görev yapan personellerin, alanında uzman kişiler arasından seçilmiş olmasıdır. Bu durum da maliyetlere doğrudan etki eder. Yıllara yayılmış bir bilgi birikimi olan ve sınav metodolojilerine hâkim bir eğitimci ile yeni mezun olmuş, nispeten daha deneyimsiz bir eğitimcinin kuruma maliyeti farklıdır.
  2. Dershanenin Konumu: Çoğu dershane, ulaşımın kolay sağlanabilmesi için merkezi yerlerde konumlanır. Bir dershanenin konumu da ödenmesi gereken ücret üzerinde etkili olabilir.
  3. Ders ve Etüt Saatleri: Dershanelerde hangi seviyeden öğrenciye toplamda kaç saat ders verileceği ve hangi aralıklar ile etüt çalışması düzenleneceği, sene başında belirlenir. Bu iki madde de dershane fiyatları üzerinde değişkenlik oluşmasına neden olabilir.
  4. Yayınlar ve Deneme Sınavları: Dershanelerde öğrencilere sunulan yayınların kalitesi ve yapılan deneme sınavlarının sıklığı, fiyat noktasında değişiklikler oluşmasına neden olabilir.

Dershane seçimi yapılırken seçici olunması son derece önemlidir. Çünkü dershane, öğrencilerin ayrıca zaman ayırması gereken ikinci bir eğitim kurumudur. Bu zamanın boşa gitmesi de belirlenen hedefe ulaşma süresini uzatabilir. Bu nedenle dershane fiyatları üzerinde araştırma yaparken, mutlaka ilgili dershanenin eğitim kalitesi de araştırılmalıdır.